Eko učionica

Dobro došli u eko učionicu OŠ "Matija Gubec" Cernik.

U nastavku čitajte naše vijesti i učite iz raznih izvora - prezentacija, brošura, videa, dokumenata koje su za vas pripremili učenici, članovi dodatnih skupina nastave iz različitih predmeta, ponajviše informatike.  Teme su: obnovljivi izvori energije, energija, ekologija, 5R koncept, održivost, održivi razvoj, energetska učinkovitost, štednja energije, štednja vode, ekologija. Zavirite u naš eko energetski riječnik, pogledajte koji eko datumi se obilježavaju u Hrvatskoj i u svijetu, pogledajte kako rade naše makete vjetroelektrane i hidroelektrane, ponovite gradivo rješavajući interaktivne križaljke i kvizove. Jeste li čuli za sunčanu kuću? Niste? Pa što čekate?

Natjecanje u slovkanju na satu engleskog jezika

Povodom obilježavanja Međunarodne godine održive energije za sve odlučili smo organizirati natjecanje u  slovkanju na satu engleskog jezika. Natjecatelji 6. A razreda bili su Ana Šporčić, Leonarda Sokić, Paula Vincetić, Valerija Videc i Toma Bigović.

Četiri djevojke i jedan dječak naizmjenice su slovkali pojmove vezane uz zaštitu i očuvanje okoliša te na taj način dali ostalima do znanja koliko je važno čuvati okoliš i koristiti obnovljive izvore energije. Riječi koje su slovo po slovo izlazile iz njihovih usta su bile: ECOLOGY, ENVIRONMENT, POLLUTION, RAIN FOREST, RECYCLING, RUBBISH, BOTTLE BANK, GLOBAL WARMING, OZONE LAYER, SECOND-HAND THINGS, što potvrđuje da njihov zadatak nije bio nimalo lak. Ostatak razreda koji je žurnim okom pratio svakog natjecatelja, može sa sigurnošću potvrditi da su svi bili zaista odlični. Tako su se napetost i trema mogle osjetiti u zraku do zadnje minute kada je za samo jedan bod pobjedu odnijela stručnjakinja u slovkanju, Paula Vincetić. Ona je nagrađena odličnom ocjenom, a ostalima možemo poželjeti dobru zabavu i više sreće drugi put.

Učiteljica Natalia Kovačević Terzić

Pogledajte kako nam je bilo.

objavio: Kristina Slišurić   datum: 10. 9. 2012.