Eko radionica

Dobro došli u eko radionicu učenika i učitelja naše škole.

Ovdje pogledajte izvještaje (tekstualne i fotografske) s niza radionica praktične naravi koje su se tijekom ove godine održale u našoj školi, a u sklopu obilježavanja Međunarodne godine održive energije za sve. Pogledajte jesensku kolekciju eko nakita učenika drugog razreda, eko igračke učenika iz Banićevca i Podvrškog, eko memory učenika iz Podvrškog, eko sredstva za pranje rublja naših kemičara, oslikvanja platnetnih vrečica učenika polaznika izvannastavne skupine Malih kreativaca. Pogledajte kako izgleda naše zamišljeno eko selo, kako su nastali eko straničnici, obilježivači ili bookmarkeri i kako će oni putovati u daleku Ameriku. Možda izradite svoj jesenski eko mobil za prozor ili vrata, ako budete pažljivo pratili naše upute... Treba vam samo malo dobre volje.

Plastic is not fantastic - Radionica oslikavanja eko vrećica

Radionica oslikavanja platnenih vrećica kao ekološke alternative plastičnima održala se u okviru izvannastavne skupine Malih kreativaca u našoj školi koje vodi učiteljica Ines Petričević. Pogledajte.

Na početku ove školske godine formirana je nova izvannastavna aktivnost pod nazivom Mali kreativci. Voditeljica skupine je učiteljica Ines Petričević.

Cilj ove skupine je obilježiti sve važnije datume tijekom godine te organizirati nekoliko prodajnih izložbi. Dakle, osim što smo kreativci, mi smo i mali poduzetnici.

Budući da smo i ekološki osviješteni  brinemo se o prirodi te želimo da i ostali učenici naše škole slijede naš put, kao prvi zadatak  smo odlučili oslikati platnene vrećice. Učiteljica je šivala vrećice, a učenici su ih oslikavali bojama za tekstil. Motivi su iz prirode.

Pogledajte kako je tekao proces izrade te konačni proizvod.

Naravno, ako vam se nešto svidi, moći ćete to kupiti na našoj prvoj prodajnoj izložbi u prosincu. Dio prihoda ići će u humanitarne svrhe.

Učenici marljivo rade - oslikavaju platnene vrećice koje je pripremila učiteljica

Učiteljica budno prati rad učenika

Prvi put radimo s bojama za tkaninu

Dio učenika ukrašava papirnate vrećice koje nam je pripremila učiteljica

Oslikane vrećice

objavio: Kristina Slišurić   datum: 10. 9. 2012.