« Listopad 2020 »

Eko pokretaonica

Dobro došli u Eko pokretaonicu - ovdje pogledajte izvještaje s  akcija koje smo proveli na razini škole - sadnja drveća, postavljanje eko tabli u okoliš škole, organsko vrtlarenje i uzgoj organskog povrća koje provodi naša izvannastavna skupina Povrtlara, izlet u prirodu, znanstveno istraživanje o razvijenosti ekološke svijesti - obavezno pogledajte kakvo je stanje u našoj školi,  recikliranje u knjižnici (možda možete i kod kuće), eko podsjetnici po školi, rad eko patrola u našoj školi.

Što slijedi - u prvom tjednu desetog mjeseca u okviru DJEČJEG TJEDNA održat će se rolijada - pokreni se i ti; izrada kompostišta; niz radionica tijekom Dana otvorenih vrata na temu VODE, izrada ekološkog kurikuluma..., a otvoreni smo i za nove prijedloge. Navalite!

Eko patrole u našoj školi

Eko ili zelene patrole u našoj su školi već dobro poznata stvar. Njihov rad organizira, nadzire i prati učitelj prirode i biologije Goran Vincetić uz pomoć razrednika, a rezultati njihovog rada svima nama u školi, kao i svim Cerničanima služe na čast i ponos. Pročitajte i vi što su to naše zelene patrole.

Što je „Zelena patrola“?

Zelena patrola obuhvaća kontinuirane  aktivnosti učenika predmetne nastave  naše škole kojima je cilj održavati čistoću i urednost školskog okoliša.

Svaki mjesec nastavne godine učitelj prirode i biologije izrađuje raspored dežurstva pojedinih razreda, a razred je dežuran jedan nastavni tjedan za vrijeme velikoga odmora. Dužnosti razrednika su upoznati učenike svoga razreda sa zadatcima koje predviđa zelena patrola, a to su:

• Pokupiti smeće bačeno u okolini škole (papirići, plastična i staklena ambalaža, itd.)
  • Prijaviti dežurnim učiteljima štete vezane uz oštećenje i narušavanje izgleda školske okoline
  • Upozoriti učenike koji narušavaju izgled školske okoline na urednost i bacanje smeća u koševe
  • Prijaviti dežurnim učiteljima učenike koji se toga ne pridržavaju

Najvažniji cilj zelene patrole je održati okolinu škole urednom i čistom te na taj  način dati primjer  važnosti očuvanja prirode stanovništvu našeg kraja.

Učitelj Goran Vincetić

FOTOGALERIJA

objavio: Kristina Slišurić   datum: 10. 9. 2012.

Školska prehrana

Klikni na jelovnik.png