Eko igraonica

Dobro došli u web eko igraonicu OŠ "Matija Gubec" Cernik.

Poigrajte se i usput učite o ekološkim temama - riješite naše kvizove asocijacije koje su za vas pripremili učenici osmog razreda naše škole koji pohađaju nastavu informatike, interaktivne osmosmjerke i interaktivne križaljke, nadopunjaljke,kvizove koje su za vas pripremili mlad informatičari (učenici koji pohađaju dodatnu nastavu informatike), bojajte bojanke i usput učite o ekološkim temama i obnovljivih izvorima energije, igrajte društvene igre koje su pripremili naši učenici, igrajte online igrice na web mjestima koje smo pronašli za vas. Rješite test i provjerite koliko ste "zeleni" - jeste li ekološki osvješteni ili na tome morate poraditi. I naravno, tu su preporuke za čitanje koje vam je pripremila naša knjižničarka, a sve preporučene knjige možete posuditi u našoj knjižnice.

Želimo vam ugodno surfanje i dobru zabavu!

Društvene eko energetske mozgalice - razredna nastava

Učenici 3. a i 3. b razreda izradili su na satu razrednika vrlo zanimljivu igru. Igra nas kroz određena polja prisjeća na održavanje higijene, očuvanje našeg okoliša, ali i na održive/obnovljive (one na koje možemo uvijek računati!) izvore energije.

Nadamo se da ćete kroz igru nešto naučiti. Posjetite našu knjižnicu gdje se nalaze obje igrice i zaigrajte! Zabava zajamčena.

P.S. Igrajte po pravilima bez varanja!!!!!

Učiteljice: Snježana Abrić Ordanić i Martina Strinavić

Pogledajte i naše fotografije tijekom izrade igrice, kao i konačni izgled igrice. U privitcima se nalaze pravila, pa po želji igru možete ispisati s pravilima i zaigrati i kod kuće.

3. b

Dječja igra: EKO MOZGALICA!

Eko mozgalicu napravili su učenici 3.b razreda OŠ „Matija Gubec“ Cernik uz pomoć učiteljice. Igra je napravljena kako bi učenici osvijestili svoje ekološko znanje. Učenici 3. b razreda marljivo su radili i trudili se kako bi napravili Eko mozgalicu. Igra je rađena pod satom razredne zajednice i prirode i društva. Na satu prirode i društva prisjetili smo se koji su ekološki čimbenici važni za okoliš i ljude, te smislili zanimljiva polja naše igre. Učenici su igru ukrasili šarenim crtežima. Šaljemo fotografije na kojim se vide marljivi učenici koji su dali sve od sebe kako bi igra izgledala što bolje i bila što zanimljivija i poučnija.

Učiteljica: Martina Strinavić

Gotova eko mozgalica 3. b, PRAVILA

3. a

Gotova igrica 3. a, PRAVILA

Priloženi dokumenti:
EKO_MOZGALICA_-_pravila.pdf (232.48 KB)
pravila_igre_3a.pdf (68.76 KB)

objavio: Kristina Slišurić   datum: 12. 9. 2012.