Intervju s novom ravnateljicom

Naši su novinari napravili intervju s novom ravnateljicom Rezom Benković. Pročitajte.

1. Kakav je osjećaj postati ravnateljica s obzirom da ste prije bili učiteljica?

Prije svega se želim zahvaliti svojim kolegama koji su mi ukazali povjerenje i veliki osjećaj odgovornosti s obzirom da ću ubuduće voditi i organizirati cjelokupan rad škole i predstavljati školu u javnosti. Ponosna sam na svoje kolege učitelje i učenike koji su nam svima omogućili da radimo u prekrasnom okruženju.

2. Jeste li zadovoljni svojim novim uredom i mislite li što promijeniti?

Zadovoljna sam i neću mijenjati zatečeni inventar, osim nekoliko ''ženskih sitnica'' koje će mi ambijent učiniti ugodnijim za rad.

3. Nedostaje li vam vaše staro radno mjesto?

Da, često ulazim u učionice i svaki put me obuzme osjećaj čežnje za starim pozivom. Osobito mi nedostaju moji učenici koje sam vodila 4 godine, a svaki susret s njima me obraduje i izmami osmijeh.

4. Mislite li da ćete uspješno obaviti sve ravnateljske poslove?

Ja ću se truditi obavljati svoju dužnost što savjesnije. Budući da sam nova u ovome poslu, oslanjam se na pomoć i savjete svojih djelatnika i kolega ravnatelja drugih škola. Prisustvovat ću i stručnim skupovima na županijskoj i državnoj razini.

5. Mislite li promijeniti nešto drugo oko škole?

Naša škola i njezin okoliš su vrlo lijepi i funkcionalni te nije potrebno ništa mijenjati, već održavati postojeće stanje. Doradit ćemo neke sitnice na estetskom planu.

6. Koji je vaš moto?

Imam puno njih i trenutno mi ne pada neki poseban moto koji bih prije svih izdvojila.

7. Mislite li da vam netko od učitelja zavidi s obzirom da su vas odabrali da budete ravnateljica?

Mislim da ne, osim rijetkih izuzetaka. Nastojat ću svojim radom i odnosom prema svim zaposlenicima uvjeriti te izuzetke da je moj izbor ispravna odluka članova kolektiva i vanjskih članova školskog odbora.

8. Kako mislite postupiti s problematičnim učenicima?

Prije svega, tehnikom aktivnog slušanja pokazati učenicima razumijevanje za njihov problem i naći rješenje. Ukoliko ovo ne da rezultata, primijeniti će se odgovarajuće pedagoške mjere prema postojećem pravilniku. No, ovo pitanje se više odnosi na pedagoginju škole.

9. Kako vaš poslovni život utječe na vaš privatni i obiteljski život, stignete li sve?

-Imam manje vremena i ne stignem sve, pogotovo stoga što se dio mojih aktivnosti obavlja i nakon službenog vremena. Još uvijek se uhodavam i jako se veselim vikendu.

10. Što ste željeli postati kad ste bili mlađi?

Oduvijek učiteljica njemačkog jezika, tjelesne i zdravstvene kulture ili razredne nastave.

Novinarska skupina

Sandra Matošević i Barbara Dukanović 8.b

objavio: Kristina Slišurić   datum: 1. 10. 2012.