Izlet na Strmac - u zdravom tijelu zdravi duh!

Jučer smo bili na Strmcu, izletištu u podnožju našeg Psunja. Topli jesenski dan proveli smo u prirodi, okruženi starim drvećem i pozitivnim vibracijama.

Sportskim natjecanjima obilježili smo Hrvatski olimpijski dan, a boravkom na svježem zraku i kretanjem pokazali smo da nam je važno naše zdravlje kao i čisti okoliš.

Moto našeg izleta bio je: U zdravom tijelu - zdravi duh.

Djevojčice su igrale graničar, dječaci mali nogomet, a učitelji odbojku.

Graničar: 1.mjesto 6.A
               2.mjesto 6.B
Mali nogomet: 1.mjesto 5.B (kategorija 5./6.razred)
                     2.mjesto 6.A

1.mjesto 8.A (kategorija 7./8.razred)
                      2.mjesto 7.B

Učitelj: Zoran Dorontić

Dana 18.09.2012. učenici Osnovne škole „Matija Gubec“ Cernik imali zabavan društveno-sportski izlet na Strmac. Bilo je puno smijeha i dobre zabave, no sve to pročitajte u našem izvješću.

Ovako je to počelo.

Svi su učenici u devet sati morali biti pred školom i čekati autobus. Kada se autobus pojavio pred školom, svi su učenici brzo potrčali prema njemu kako bi što prije zauzeli što bolja mjesta, a nastavnici su naravno vikali i smirivali uzbuđene školarce kako se netko ne bi u svoj toj gužvi ozlijedio. Kada je autobus napokon stigao na svoje odredište, svi su onako kako su pred školom brzo htjeli ući u autobus sada brzo htjeli izaći iz njega. Kada su se svi napokon smjestili, počele su pripreme za roštilj. Naravno u razredima predmetne nastave su to preuzeli dečki, no kad su počele športske igre, cure su to morale uzeti u svoje ruke. Športske igre su bile jedan od najzabavnijih sadržaja izleta. Športske igre kao što su nogomet i košarka su igrali dečki no 7.a razred je morao igrati protiv ženske ekipe kako bi svome razredniku dokazali da ih cure ne mogu pobijediti. Uz nogomet i košarku tu je bila odbojka te šetanje s nekim nastavnicima. Dok su se neki zabavljali uz nogomet i odbojku, drugi su se polijevali vodom. Neke cure su bile jako mokre jer dečki nisu mogli odoljeti, a da ih ne poprskaju, ali ni djevojke nisu ostale ravnodušne te su istom mjerom vratile dečkima. Na kraju dana svi su otišli kući sretni i zadovoljni te obogaćeni još jednom lijepom uspomenom iz osnovne škole.

Novinarska skupina

Roberta Barišić i Ines Živković 8.a

objavio: Kristina Slišurić   datum: 19. 9. 2012.