Proljeće u 4. b razredu

Da je proljeće stiglo u našu školu, vidljivo je iz sastavaka učenika 4. b razreda. Baš na prvi dan proljeća učenici su zapisali svoje misli i osjećaje o proljeću. Pronađite neku instrumental glazbu što podsjeća na proljeće i uživajte!

Učiteljica: Klementina Đurić

PROLJEĆE

Jednog veselog dana izašao sam van. Zrak je bio vlažan i topao. Uzeo sam loptu i otišao na livadu da se igram.

Prelazio sam kroz gustu zelenu šumu. Kad sam došao, vidio sam mala, živahna i šarena stvorenja kako se love leteći s cvijeta na cvijet. Kad sam se igrao, slučajno sam sato na prekrasne, mirisne jaglace. Tada sam čuo potok kako žubori i sjetio sam se nečega. Uzeo sam ta mala, divna stvorenja, otišao sam na potok i pomoćio ih. Poslije sam ih posadio. Kad sam se vraćao s potoka, ugledao sam male ptice kako živahno lete i cvrkuću. Vratio sam se na livadu i malo sam zadrijemao. Kad sam se probudio, sunce mi je sjalo ravno u oči. Kad sam se vraćao kući, ugledao sam procvjetalu trešnju. Bio sam umoran i otišao sam kući.

Tada sam shvatio da je proljeće najljepše godišnje doba.

Gabriel Trobić, 4. b

SASTAVAK O PROLJEĆU

Stiglo je proljeće. Šareni vjesnici proljeća izbijaju ispod zelene trave. Zaigrani cvrkut ptica odzvanja sunčevom svjetlosti obasjanom šumom. Medvjed se budi iz duboke spilje. Vesele ribe skakuću po blistavim brzacima potoka. Nježna i stidljiva ljubičica izviruje iz zelene trave. Šareni leptir leti od cvijeta do cvijeta. Vjeverica skakuće po raskošnim granama visokih stabala. Na visokoj grani majka ptica hrani svoje uspavane ptiće. Bodljikavi jež izlazi iz malog brloga. Radosne lastavice vraćaju se u svoj šareni kraj. Čuje se zvuk starih ljuljački i klackalica. Igralište je opet puno sreće. Vesela djeca se tako lijepo igraju. Sunce je obasjalo stadion i čuje se zvuk crno-bijele lopte. Odrasli obrađuju napuštena polja.

Nema sumnje - stiglo je proljeće.

Stjepan Friščić, 4. b

PROLJETNI DAN

Jednog lijepog osunčanog dana probudio sam se. Veselio sam se ovakvom veselom danu.

Otišao sam van. Ugledao sam vjesnike proljeća kako polako cvatu. Vidio sam žute jaglace, bijele visibabe i ljubičaste ljubice kako plešu u zelenoj travi. Slavili su dolazak proljeća. Sunce je sjalo, nebo se lijepo plavilo. Leptiri i pčele radosno su letjeli. Potok je zablistao i žuborio. Laste radosno cvrkutale. Kos je veselo pjevušio. Nekako sam mislio da mi želi reći da je stiglo proljeće. Pomislio sam o tome i shvatio da je stiglo proljeće. Sunce je svojim žutim dugačkim zrakama obasjalo moje selo.

Žalosno sam otrčao kući, jer se ne mogu vani igrati i vani se radovati ovom proljetnom danu.

Daniel Trobić, 4. b

KRIŽALJKA - VODA U PRIRODI u privitku

objavio: Kristina Slišurić   datum: 27. 3. 2012.