Dan škole 2011.

Nakon podužih priprema, vježbi i generalnih proba, došao je dan koji smo dugo čekali - Dan škole.

Baš je ovaj dan škole po mnogo stvari specifičan jer smo ove godine upriličili nekoliko svečanosti kojima smo proslavili naš dan. Prva svečanost bila je sadnja Gupčeve lipe koju je u naše dvorište posadio naš ravnatelj zajedno sa svojim gostima. Nakon sadnje lipe, uz laganu tamburašku glazbu, premjestili smo se malo dalje kako bismo na jednom mjestu vidjeli sve kulturne znamenitosti svoga zavičaja. Možda se pitate kako je moguće na jednom mjestu vidjeti samostan, crkvu, školu, vrtić, nogometni klub? Riječ je o maketi koju je izradio naš nastavnik tehničk kulture Mladen Dujić. Stoga, ako se nađete u Cerniku nikako je ne smijete propustiti pogledati. Za ovaj dugotrajan projekt koji je urodio prekrasnim i slikovitim prikazom našeg Cernika, još jednom od srca čestitamo našem nastavniku na uloženom trudu!

U 18:00 sati počela je i sama priredba na kojoj su naši učenici pokazali čime su se sve bavili ovu školsku godinu. Osim neizostavnog folklora i zbora, na priredbi su nastupili naši mali i veliki glumci sa svojim igrokazima i skečevima. Priredbi je posebnu draž dao naš tamburaški orkestar.

Svake godine naši ponajbolji učenici sudjeluju na različitim natjecanjima i smotrama obrazovnog i sportskog karaktera. Budući da su uložili velike napore u predstavljanju svoje škole, naša ih škola svake godine nagrađuje i odaje im poštovanje. Iznimka nije bila ni ova godina pa je ravnatelj uručio zahvalnice i poklone najzaslužnijim učenicima i njihovima mentorima ove školske godine.

Ovim putem istaknut ćemo učenicu godine - Enu Tomičić iz 8. b razreda. Ona je školu predstavljana na četiri županijska natjecanja - iz engleskog jezika, povijesti, fizike i informatike i njezini su je izvrsni rezultati odveli i na Državno natjecanje iz Informatike. Čestitamo Eni!

I na kraju, kakvi bi mi domaćini bili, a da ne spomenemo naše drage goste iz Tavankuta u Vojvodini koji su s prikladnim programom pod vodstvom nastavnice Kristine Kovač nastupili na priredbi. Dođite nam i sljedeće godine!

Novinari

Popis svih učenika koji su dobili priznanja i nagrade nalazi se u privitku.
Fotogaleriju pogledajte OVDJE.

Priloženi dokumenti:
PRIZNANJA.docx (18.50 KB)

objavio: Kristina Slišurić   datum: 19. 5. 2011.