« Listopad 2020 »

XXII. državna smotra učeničkih zadruga

I ove godine naša je škola sudjelovala na XXII. državnoj smotri učeničkih zadruga koja se održala u Podgori. Pročitajte dojmove učenice predstavnice naše zadruge Lipovica - Ivane Knežević.

Dana 4. listopada 2010. godine krenuli smo u Podgoru na XXII. Smotru učeničkih zadruga. Krenuli smo u 6,20. Zadrugari koji su predstavljali našu zadrugu Lipovica su: Karlo Džidić i Ivana Knežević, a voditeljice zadruge bile su: Katarina Piljić, Klementina Đurić i Štefana Štrk. Putovanje do Podgore bilo je ugodno. Putovali smo 8 sati. Kada smo došli u Podgoru bili smo lijepo dočekani i smješteni u hotel Podgorku. Nakon razgledavanje ugodnog smještaja krenuli smo na ručak. Izložbeni radovi nalazili su se u šatoru pa smo se nakon ručka preselili u šator da postavimo izložbu. U šatoru je užurbana atmosfera. Svi postavljaju svoje izložbe koje izgledaju očaravajuće. Svaka izložba ima detalj koji ju čini posebnom i jedinstvenom. Nakon što su sve izložbe postavljene i namještene kako je zamišljeno pošli smo na otvaranje XXII. Smotre učeničkih zadruga u kino dvoranu u Podgori. Svečana priredba bila je prekrasno izvedena i zamišljena. Sudjelovali su učenici osnovne škole iz Podgore. XXII. Smotra učeničkih zadruga bila je otvorena. Nakon svečane priredbe večerali smo i prvi dan u Podgori je završio prekrasno.

Dana 5. listopada počeo je drugi dan u "malom mjestu velikog srca" kako Podgoru nazivaju njeni mještani. Drugi dan u Podgori proveli smo u šatoru i razgledavanju "malog mjesta s velikim srcem". Od doručka do 14,00 h predstavljali smo svoje radove naši radovii vršilo se vrednovanje istraživačkih radova. Prezentirali smo rad zadruge Lipovica i naših učenika. Nakon prezentacije zadruge imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje prekrasne Podgore. U 14,00 h krenuli smo na izlet brodom. Bilo je sunčano vrijeme. Vozili smo se tako kada je odjednom počela padati kiša. Bilo je zabavno voziti se brodom po kiši, ali i pomalo zastrašujuće. Mislim da je ovo doživljaj koji ćemo pamtiti cijeli život. Nakon vožnje brodom vratili smo se u hotel osušiti i spremiti za večeru nakon koje smo se šetali uz prekrasnu plažu. Po završetku šetnje vratili smo se  u hotel i tužno iščekivali sutrašnji dan i putovanje kući.

U Podgori smo upoznali puno dragih prijatelja koji će nam ostati u lijepom sjećanju.

6. listopada, jutro u Podgori je sunčano. Krećemo u šator spremiti svoje izloške. Svi se rastajemo i krećemo na svečanu priredbu zatvaranja XXII. Smotre učeničkih zadruga. Domaćini su lijepo pripremili ovu XXII. Smotru i sa sigurnošću mogu reći da će svakoj zadruzi u srcu ostati malena Podgora. Na svečanoj priredbi zatvaranja smotre svi smo dobili zahvalnice za sudjelovanje na XXII. Smotri učeničkih zadruga.

Tri dana u Podgori željeli smo da postanu vječnost uz nove prijatelje, mnogo učeničkih radova i novih ideja svatko bi poželio doživjeti takvo što. Dane 4., 5. i 6. listopad proveli smo u zajedništvu. U zajedništvu u kojem smo svi bili jednaki i svi pobjednici. S osmjehom na licu i puno lijepih uspomena vratili smo se nazad svojim kućama.

Ivana Knežević

objavio: Ivana Knežević   datum: 14. 10. 2010.

Školska prehrana

Klikni na jelovnik.png