Knjižničari preporučuju za listopad

U mjesecu listopadu preporučujemo da pročitate knjigu Harry Potter autorice J.K. Rowling. To je vrlo zanimljiva knjiga koja ima sedam dijelova. Nama se posebno svidio četrvti dio koji se zove „Harry Potter i plameni pehar.“

U toj knjizi, Harry sudjeluje u natjecanju i  ima tri glavna zadatka. Prvi zadatak je kad Harry mora pobijediti zmaja i uzeti mu zlatno jaje, drugi je kada u vodi treba spasiti prijatelja, što je bilo vrlo opasno. Treći zadatak je najzanimljiviji. Harry mora ući u labirint i mora popuniti zlatni pehar, što nije bilo lako i čekala ga je velika opasnost. Tada je Harryijev novi prijatelj smrtno stradao.  Harry je uspio doći do kraja i pobijedio je na natjecanju.Harryjevi prijatelji bili su presretni, ali natjecanje nije bilo lako jer se radilo o životu i smrti. Harry se borio da Voldemort ne pobijedi i da se ne vrati. Voldemortov sluga uhvatio je Harryija i stavio ga u grobni zid. Sluga je bacio Harryjevu krv u vodu i voda je počela vriti, a iz vode je izašao Voldemort i rekao Harryju da će ga pobijediti. Harry mu je odgovorio da neće, i pobijedio je Voldemorta, ali ga nije uništio.

Joanne Kathleen Rowling  (J.K. Rowling) britanska je  književnica. Najpoznatija je kao autorica serije romana o mladom čarobnjaku Harryju Potteru.  Dijelovi serijala o Harry Potteru: Harry Potter i darovi smrti, Harry Potter i kamen mudraca, Harry Potter i odaja tajni, Harry Potter i plameni pehar, Harry Potter i princ miješane krvi, Harry Potter i Red feniksa, Harry Potter i zatočenik Azkabana.

Nažalost, u našoj knjižnici nema niti jedan primjerak Harryja Pottera pa ćete morati skoknuti do gradske knjižnice :(

Marta i Valentin Bakunić, 5.a

objavio: Tena Sokić   datum: 14. 10. 2010.