16. susreti malih pjesnika Slavonije i Baranje

Završili su 16. susreti Malih pjesnika Slavonije i Baranje. Donosimo pobjednike i kratki izvještaj naših novinara. Nadamo se da ste se dobro proveli u Cerniku. Vidimo se na 17. susretima!

27. studenog u mjestu Cernik, ispod broda Lipovice, održan je 16. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje. Na susrete se prijavilo 48 škola sa 178 pjesama od toga je odabrano 40 najboljih. U 9:30 sati ispred naše skoro obnovljene škole, ravnatelj je održao uvodni govor, a zatim je gospodin Vladimir Štefanek otvorio 16. susrete malih pjesnika. Nakon toga smo svi zajedno krenuli u Crkvu Sv. Petra na misu. Na misi su se prinosili darovi tj. plodovi zemlje. Pater je blagoslovio hranu pa smo ju poslije mise išli blagovati. Nakon toga, krenuli smo u našu dvoranu gdje su nas u priredbu uveli voditelji Nives Živković i Marin Galik. Bilo je nekoliko tematskih pjesama koje su imale svoje ime: Obitelj, Domovina, Jesen… Među malim pjesnicima bili su naši gosti iz Usore (BiH), Primoštena, Žminja, Zlatara i po prvi put dragi nam gosti iz općine Čavle. Sve male pjesnike ravnatelj je nagradio poklonima Školske knjige, a onih 5 najboljih pjesama dobilo je najbogatije poklone. Ravnatelj je također primio poklone od naših gostiju. Kako bi priredba bila još ljepša orkestar HPD „Tomislav“ i veliki pjevački zbor OŠ „Matija Gubec“ izveli su nekoliko kompozicija od kojih su: Cernička himna, Smješna pjesma, Domovina… Zatim je orkestar uz dirigenta g. Veljka-Valentina Škorvagu odsvirao svoje kompozicije (Mala noćna muzika).
Na priredbi je bio prisutan i hrvatski pjesnik Tito Bilopavlović. Neki od naših gosti izveli su svoje plesne i pjevačke točke. Gosti iz Primoštena su nam pokazali svoju plesne točku, dok su gosti iz Zlatara pjevali  i recitirali. Učenica naše škole Velentina Knežević recitirala je pjesmu „Cernik“. Folklor OŠ „Matija Gubec“ pod vodstvom nast. Branke Klašnje izveli su svoju plesnu točku u 2 skupine. Prvi su plesali mali (razredna nastava), a zatim veliki (5.-8. razreda). Priredba je završila oko 13:00 sati, tada su učenici odlazili svojim kućama, a neki od njih na ručak zajedno s našim gostima u zadružni dom Cernik. Svi se raduju 17. susretu i s nestrpljenjem ga očekujemo.

Martina Kulić i Nikolina Josipović 8.b razred

NAGRAĐENE PJESME

- Mariute Šibalić - Mama, nisi sama
  OŠ Svete Ane, OSijek, Voditeljica: Ruža Zubac - Ištuk

- Renata Apatić - Radost
  OŠ "Josipovac", Josipovac, Voditeljica: Lidija Galović

- Nikolina Marjanović - Proljetni nemir
  OŠ "Ivan Mažuranić" Sibinj, voditelj: Josip Aladrović

- Marija Barac - Zvijezde
  OŠ "Dr. Stjepan Ilijašević" Oriovac, Voditeljica: Mare Barilar

- Božidar Kelava - Hlapićeve čizmice
  OŠ Mate Lovraka, Županja, Voditeljica: Radojka Matić

objavio: Andrea Vlainić   datum: 1. 12. 2009.