Državna smotra školskih zadruga - Pula 2009.

U ponedjeljak 26.10.2009. u 10:00 sati krenuli smo u Pulu na XXI. Smotru Učeničkih Zadruga Republike Hrvatske. Ugodno smo putovali, smijali smo se, kartali, pričali, zabavljali i uživali. Pročitajte doživljaje sudionika iz naše škole... Za vas pišu Andrea i Marina.

U Pulu smo stigli oko 15:45 sati. Iznijeli smo stvari iz autobusa i unijeli smo ih u hotel za naš štand. Ugodno smo se smjestili u sobe hotela. Uputili smo se u naše sobe, ostavili stvari, presvukli se. Izašli smo malo prošetati se i upoznati okolinu. Na večeru smo pošli oko 19:00 sati. Nakon večere bio je zabavni program za sve sudionike. U utorak ujutro nakon doručka, postavljali smo naš štand i onda smo išli na otvorenje. Nakon što smo ga postavili krenuli smo na ručak. Poslije ručka malo smo se odmorili u sobama, a onda smo sišli kod našeg štanda i pripremali se jer je trebala doći komisija kod nas. Kada je komisija došla, razgovarali smo s njima, postavljali su nam pitanja, pokazali smo im prezentaciju i naše proizvode.

Svaku večer nakon večere imali smo slobodno vrijeme i zabavni dio za sudionike.

U srijedu nakon doručka gledali smo druge štandove i ponešto si kupili da imamo za uspomenu. Nastavnice su morale ići na okrugli stol, a mi smo išli na radionice. Na radionicama smo radili lijepu sliku na stiroporu od tkanine. Uživali smo. Nakon završetka, pošli smo na svečano zatvaranje XXI smotre. Po završetku zatvaranja vratili smo se u hotel na večeru, a poslije smo pospremili naš štand. Kada smo završili imali smo slobodno vrijeme. U četvrtak nakon doručka išli smo u obilazak grada Pule. Posjetili smo: Arenu, središnji trg u Puli, maketu grada Pule, puno znamenitosti… Fotografirali smo se i uživali do 12:00 sati, kada smo morali krenuti u autobuse i uputiti se u hotel na ručak. Nakon ručka pozdravili se s prijateljima te smo krenuli. Na putu kući neki su spavali, kartali se, pričali i uživali. Put kući bio je ugodan, a stigli smo oko 20:30 sati. Pred školom su nas dočekali roditelji koji su nam pomogli iznijeti naše stvari iz autobusa i unijeti ih u školu. Potom smo krenuli kućama. U Puli je bilo super. Bilo je zabavno, lijepo smo se proveli, okupali, posjetili puno toga i ponešto naučili. Bilo je baš cool. Na XXI. Smotru Učeničkih Zadrugara Republike Hrvatske iz naše škole išli su: nastavnice Katarina Piljić i Klementina Đurić (voditeljice zadrugara), Marina Podkonjak, Tomislav Dokuzović i Andrea Vlainić (sudionici).

Andrea Vlainić 8.a

Dana 26. 10. 2009. nas troje učenika i dvije nastavnice došli smo ispred škole. Svi su nosili svoje stvari i priređivali smo stvari koje su nam potrebne za predstavljanje naše škole. U Pulu smo krenuli točno u 10:00 sati. U istom autobusu su putovale i druge škole iz našeg kraja. Na putu smo igrali različite igre, slušali glazbu i zabavljali se. Iskreno, vrijeme baš i nije brzo prolazilo. U Pulu smo stigli predvečer. Smjestili smo se u sobu. Andrea, Tomislav i ja bili smo u jednoj, a nastavnice u drugoj. Bili smo oduševljeni. Sve je bilo jako dobro. Prvi dan kad smo došli, odmah smo krenuli na postavljanje štanda. Ispod našeg hotela bila je plaža, odmah smo je išli vidjeti i dotaknuti more. Tog dana smo bili jako umorni od svega pa smo brzo zaspali. Već drugi dan ujutro smo štand postavili do kraja. Bili smo sretni kako je sve skupa izgledalo. U hotelu smo imali i bazen, pa smo poslije postavljanja štanda išli na kupanje. Super smo se zabavljali, a voda je bila odlična. Taj isti dan nam je došla komisija. Sve je dobro prošlo, a mi smo svi bili sretni jer smo sutradan gotovo cijeli dan imali slobodan. Išli smo na različite radionice i kupovali smo male stvarčice za uspomenu i poklončiće za roditelje. Svaku večer se održavao zabavni program. Cijelu večer su se pjevale karaoke. Nastavnica Katarina je nagovarala Andreu i mene da se prijavimo i pjevamo. Nismo baš bili oduševljeni s time jer smo se sramili, ali smo na kraju popustili. Iako smo se zadnje večeri prijavile za pjevanje, prije nas se prijavilo jako puno djece pa nismo stigli nastupati. Treći dan nam je bio skoro cijeli slobodan. Kratko vrijeme smo morali čuvati štand, a onda smo opet išli na kupanje. Treći dan je bilo i zatvaranje sveukupnog programa. Sve je prošlo tako brzo. Ali baš taj dan nam je bio i najbolji. Upoznali smo puno novih prijatelja. Družili smo se s njima, pričali i zabavili jako dobro. Na žalost došao je i zadnji, četvrti dan. Taj dan smo išli u obilazak tog prelijepog grada – Pule. Vidjeli smo i Pulsku arenu. Ogromna je, izvana mi se jako sviđa, ali na žalost nismo imali priliku razgledati je iznutra. Vidjeli smo i druge povijesne građevine poznate u Puli. Nakon razgledavanja grada vratili smo se na ručak, a poslije ručka smo krenuli prema Cerniku. Vrijeme mi je prošlo kraće kad smo se vraćali nego kad smo išli tamo. Stigli smo navečer, a roditelji su nas čekali pred školom. U Puli mi je bilo prelijepo i ništa ne bih mijenjala. Kad bi mi se pružila prilika da ponovim ovo, sigurno ne bih odbila.

Marina Podkonjak, 7.a

Malo ugođaja iz Pule za sve one koji nisu bili.

Fotografije: Katarina Piljić

objavio: Marina Podkonjak Andrea Vlainić   datum: 5. 11. 2009.