Ekskurzija 1. i 2. razreda - Etno selo Stara Kapela

Učenici prvog i drugog razreda naše škole posjetili su etno selo Stara Kapela i tamo vidjeli mnogo zanimljivih i lijepih starih stvari. Pročitajte njihove dojmove.

Naš drugi razred okupio se ispred škole. Onda smo otišli autobusom do Nove Gradiške. I otišli do autobusnog i željezničkog kolodvora. Išli smo po kartu za vlak i kada smo ih dobili ušli smo u vlak i došli do Nove Kapele. Onda smo otišli do autobusa i ušli smo u autobus i otišli u Staru Kapelu.U Staroj Kapeli vidjeli smo bakin dućan, onda smo vidjeli igralište i staru kuću. Kada smo se vratili onda smo oprali ruke i ručali. Kada smo ručali išli smo na igralište i ljuljali se. Onda je pala kiša i otišli smo u autobuse i otišli smo kući. BILO MI JE SUPER!
Kristina Martinović 2. razred
--------------------------------

Bila je srijeda, lijep i sunčan dan. Moj razred okupljao se ispred škole. Pred školom smo čekali autobus par minuta. Zatim je autobus došao. Svi smo ušli u autobus i krenuli smo u Novu Gradišku. Kada smo stigli, autobus nas je odveo do autobusnog kolodvora. Kad smo ga malo pogledali pješice smo krenuli na željeznički kolodvor i dobro ga promotrili. Zatim smo čekali deset minuta i naš je vlak stigao. Ušli smo u vlak i s njime smo išli sve do Nove Kapele. Kad smo izašli iz vlaka ponovno smo ušli u bus i krenuli u Staru Kapelu. Tamo smo došli i naučili mnogo. Dobili smo vremena za igru. Kada smo se naigrali išli smo na ručak, a zatim smo dobili još slobodnog vremena. Kad smo potrošili to vrijeme išli smo spremati okoliš i zatim smo krenuli natrag. BILO MI JE SUPER!
Leonarda Sokić 2. razred
----------------------------

U srijedu smo se okupili ispred škole. Zatim smo otišli autobusom do Nove Gradiške. Kada smo došli do autobusnog kolodvora obilazili smo autobusni kolodvor. Zatim smo došli do željezničkog kolodvora i putovali smo vlakom do Nove Kapele. Kada smo izašli iz vlaka prešli smo u autobus i vozili se oko Stare Kapele. Kada smo došli u Staru Kapelu, obilazili smo s gospodinom imanje. Kada smo obišli imanje, išli smo ručati. Ručali smo čobanac, tijesto i još smo uz to imali salatu. Poslije ručka smo otišli na igralište i tamo smo raširili deke, pa samo jeli i igrali se. Nakon toga smo imali kviz. Bila su pitanja i ja i još ostala druga djeca smo se natjecali tko će bolje napisati. Ja i još jedan dječak smo dobili glavnu nagradu frizbi, a drugih dvoje učenika dobili drugu nagradu kemijsku. Kada je završio kviz išli smo s autobusom do Cernika i ponovo su autobusi nastavili put za svoja sela, i vratili se kući.
Paula Vincetić, 2. razred
----------------------------

Došao sam u školu. Zatim smo čekali učiteljicu. Kad je došla sjeli smo u autobus. I otišli smo na autobusni kolodvor, a tamo smo obišli željeznički kolodvor. Zatim smo čekali vlak i kad je došao sjeli smo i vlak je krenuo. Kad smo došli i Novu Kapelu sjeli smo u autobus i vozili se do Stare Kapele. I obišli sve stare stvari. Otišli smo u kuhinju i jeli čorbanac i tijesto. Bilo je fino ali nisam mogao pojesti sve. Otišli smo na igralište Jura, Davor i ja otišli smo igrati nogomet. Došli smo na igralište. Kupili smo sladoled. I otišli smo kući sa autobusom. Bilo je super.
Matej Sršen, 2. razred

objavio: Kristina Slišurić Andrea Vlainić   datum: 9. 6. 2009.