Dan škole - izvještaj

U petak, 24.04.2009. g. naša je škola slavila Dan škole. Bilo je i sportski i svečano i veselo, a što smo sve radili pročitajte u nastavku. Pogledajte i fotografije.

Učenici i učitelji morali su doći u školu u 16:00 sati. Nakon što su došli u školu učitelji su dočekivali goste. Dok su gosti dolazili učenici su igrali nogomet - veliko finale. Ufinale su se plasirale četiri ekipe 5. a, 6. a, 8. a i 8. b. Prvo su igrali  6.a razred i 5. a razred. Bilo je jako puno navijača, čak su navijali i neki učitelji. Na kraju je pobijedio 6.a razred. Nakon završetka utakmice igrala je druga ekipa. Igrali su 8.a i 8.b razredi. Pobijedio je 8. b razred. Neki učenici i učitelji bili su veseli i sretni što su pobijedili, a neki su bili tužni i žalosni što su izgubili.

Nakon što je završio nogomet, dvoranu su pripremili za svečanu priredbu. U 19:00 sati počela je svečana priredba. Na početku priredbe otpjevana je himna te je potom program započeo. Pjevački zbor i tamburaši otpjevali su i odsvirali par pjesama tijekom programa. U jednom dijelu programa učenici Tomislav D., Andrea V. i Marin B. odglumili su kratki igrokaz „Život je komplicirana pojava“. Potom su Barbara S., Marin G. i Mario B. ispričali poneke školske bisere koji su izmamili osmijehe na lica publike. Priredbu su vodili Nives Živković i Marin Galik.  Tijekom priredbe ravnatelj je uručio priznanja najboljima iz naše škole koji su predstavili školu na županijskim i državnom natjecanju.
To su:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sven Lazić - 2. mjesto na ŽN iz Biologije (voditelj: Goran Vincetić)

Nives Živković - 2. mjesto na ŽN iz Geografije (Voditeljica: Višnja Dozet)

Ena Tomičić - 3. mjesto na ŽN iz Informatike (Voditeljica: Kristina Novak)

Petar Đurić - 3. mjesto na ŽN iz Informatike (Voditeljica: Kristina Novak)

Sandra Jurišković - 2. mjesto na regionalnom natjecanju iz Glazbene kulture, brač (Voditelj: Valentin Veljko Škorvaga)

Stjepan Matijašević - 1. mjesto u ekipnom natjecanju osoba s invaliditetom u boćanju

Zlatko Galik - 1. mjesto na državnom natjecanju iz Glazbene kulture - bisernica (Voditelj: Valentin Veljko Škorvaga)

Valentina Pejanić, Antonio Jurković, Marko Sabljak - izložba likovnog stvaralaštva (Voditelj: Mišo Gusić)

Vesna Matošević, Andrea Vlainić, Tomislav Dokuzović, Monika Mrkonić - predstavljanje na Državnoj smotri učeničkih zadruga

Marko Žakić, Petar Đurić, Ivan Trupinić, Marin Kumić - 2. mjesto ŽN u Šahu i 5. mjesto na regionalnom natjecanju (Voditelj: Zoran Dorontić)

Dino Mikanović, Antonio Martinović, Alen Grgić, Edi Terzić, Zlatko Galik, Bruno Buturac, Matej Marić - 2. mjesto na ŽN u Odbojci (Voditelj: Zoran Dorontić)

Mario Šimić, Matej Ivanović, Matija Sokić, Goran Matošević - 1. mjesto na ŽN u Krosu i 9. mjesto na Regionalnom (Voditelj: Zoran Dorontić)

Edi Terzić - naj sportaš škole

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nastavnici i učenici slušali su program  - male recitatore, literate, dramsko recitatorsku družinu, folkloraše - te po završetku priredbe išli svojim kućama, a po učenike putnike došli su autobusi te ih odvezli u njihova sela. Nastavnici i gosti su poslije programa imali večeru u Slavinom domu. Tijekom večere svirali su im tamburaši, a nastavnici i gosti su se zabavljali, pričali i družili se.

Priredbu je snimila foto skupina - Andrea Vlainić i Vjekoslav Gašparović

Tekst napisala: Andrea Vlainić 7.a razred
Fotografije: foto skupina (Tajana Furković, Marina Podkonjak, Ena Tomičić)
Nogometni susret: 5. a i 6. a Igrokaz: Život je komplicirana pojava
Mali pjevački zbor Tamburaški orkestar
Literati sa školskim biserima Oktet
Nagrade za najbolje Mali recitatori
Više slika pogledajte u fotogaleriji
Pjevački zbor

objavio: Kristina Slišurić Andrea Vlainić   datum: 27. 4. 2009.