Održiva energija

ČUVAJMO ŠUME

NAGRADE

Školska športska liga

U školi se održavaju razredna natjecanja u nogometu (dečki) i odbojci (cure).  Pratimo rezultate i čekamo pobjednike. PRočitajte kako je 5. a pobijedio 12:1 6. b!

Nogometna utakmica između 5.a i 6.b razreda - 12:1 za 5. a

25.03. (u srijedu) u dvorani Osnovne škole „Matija Gubec“ Cernik odigrala se nogometna utakmica između 5.a i 6.b razreda. Dok su dečki bili u svlačionici, tribine su se polako punile. Kada su se tribine napunile bilo je vike, svađe tko će pobijediti. Napokon je započela utakmica, za 5.a razred branio je Dominik Buturac, a za 6.b Marin Galik, ali u drugome poluvremenu se zamjenjuje s Vladom Jelinić pa je Marin Galik igrao u drugom poluvremenu . U prvome poluvremenu igra je tekla tako brzo i snažno, prvi gol zabio je Dinko Matošević za 5.a razred, ali to nije bio kraj sreće za 5.a u prvom poluvremenu, jer je do kraja prvog poluvremena 5.a zabio još 7 golova, Dinko Matošević je zabio od tih 7 golova 5 golova, Matija Bakunić 1 gol i Matija Dukanović 1gol. Na poluvremenu navijači 5.a razreda bili su sretni i veseli, a navijači 6.b razreda bili su razočarani i ljuti zbog gubljenja. Krenulo je i drugo poluvreme rezultat je bio 8:0 za 5.a, ubrzo za 5.a razred Dinko Matošević je zabio 9 gol. Nakon nekoliko trenutaka i Matija Bakunić je zabio 1 gol, to znači da je rezultat sada bio 10:0 za 5.a. Navijači 5.a bili su veseli i uznemireni. Nakon tolikog veselja Marin Galik iz 6.b razreda zabio je 1 gol, a nakon toga Dinko Matošević zabio je još 2 gola. Svi su bili sigurni u pobjedu 5.a razreda. Utakmica se ostala odigravati dok se nije čuo zvižduk sudca za kraj utakmice, rezultat je bio 12:1 za 5.a razred.

Tena Sokić

Nogometna utakmica između 7. -ih i 8.- ih razreda

U školi se održavaju razredna natjecanja u nogometu (dečki) i odbojci (cure). Mi novinari odlučili smo otići na dvije nogomatne utakmice. Igrali su 8.b i 7.a te 8.a i 7.b. U prvoj utakmici 8.b pobijedio je 7.a razultatom 5:0, a u drugoj je 8.a pobijedio 7.b s prevelikom razlikom od čak 7 golova. Dakle, rezultati ovih utakmica dokazuju da dečki sedmih razreda trebaju još mnogo vježbati kako bi postigli bolje rezultate, te pobijedili osme razrede. Obje utakmice su bile napete, a golovi su postignuti u zadnjim minutama. Potrudit ćemo se otići na druge utakmice i obavijestiti vas o tome.
Ivana i Paulina

ODBOJKA - sedmi i osmi
Dana 27. ožujka 2009., cure iz 7.b su igrale odbojku protiv cura iz 8.b. Obje ekipe su se pripremale i bile su i izvrsnoj formi, iako je samo jedna ekipa mogla pobijediti. Kad su počeli igrati svi su se jako trudili. Navijači na tribinama su bili jako glasni i svatko je navijao za svoj razred. Mora se priznati da je bilo više navijača 7.b razreda. Unatoč navijačima, 8.b je ipak osvojio prvi set s rezultatom 15:12. Drugi set je bio drukčiji, ali i naporniji. Sa tribina su se čule upute poput „Jače udaraj loptu!“ ili „Pazi“. Na kraju seta cure iz 8.b su se veselile jer su pobijedile 18:16. No, djevojke iz 7.b kažu da su pobijedile zato jer su starije i iskusnije. Doći će i taj dan kad će 7.b biti na vrhu. Tako oni kažu, no i mi se tome veselimo.

NOGOMET - 5. a i 5. b - pobjedio 5. a

01.04. odigrala se nogometna utakmica između 5.a i 5.b razreda. Prije utakmice tribine su već bile pune. Navijači baš nisu bili glasni ali su bili željni brze i žestoke igre. Nakon što su igrači ušli u dvoranu, svi su se postavili na svoja mjesta. U prvom poluvremenu golman 5.a razreda bio je Dominik Buturac, a u polovici drugog poluvremena Leo Tomičić, za 5.b razred branio je Karlo Džidić. Utakmica je počela, tekla je smireno i napeto. No, ubrzo za 5.a razred gol je dao Matija Bakunić, a nakon pet minuta Dinko Matošević povećava vodstvo na 2:0 za 5.a razred. U drugom poluvremenu Dinko Matošević postiže svoj drugi gol za nedostižno vodstvo od 3:0. Pred sam kraj utakmice Grga Sokić dobiva drugi žuti karton, tj. crveni, a Karlo Džidić daje autogol za potvrdu pobjede 5.a.