Općina Cernik nagradila naše najbolje učenike

Dana 30. svibnja općina Cernik organizirala je prijem za najuspješnije učenike Osnovne škole “Matija Gubec” koji su ove školske godine postigli značajne rezultate na raznim državnim, županijskim i općinskim natjecanjima.

Učenici su se u pratnji ravnateljice Reze Benković i svojih učitelja, u zgradi općine Cernik, sastali sa novoizabranim načelnikom Vitomirom Žakićem, zamjenikom načelnika Krunom Trupinićem, predsjednikom vijeća Hrvojem Žakićem i bivšim načelnikom Nikolom Jugovićem. Načelnik Vitomir Žakić zahvalio se učiteljima što su prenijeli znanje na svoje učenike. Iako su pozvani učenici već nagrađeni povodom Dana škole, zbog zavidnih rezultata koje su postigli na županijskoj , ali i državnoj razini ovo nagrađivanje bilo je od strane novog i starog rukovodstva općine Cernik.

Nagrađeni učenici su:

Leonard Janković, učenik 8. razreda koji je osvojio 1. mjesto iz engleskog jezika na županijskom natjecanju. Njegova voditeljica je učiteljica Natalija Kovačević-Terzić.

Zatim, grupa učenica šestog razreda koje su osvojile 1. mjesto na županijskom natjecanju iz vjeronauka, a njihova voditeljica je vjeroučiteljica Ksenija Savi. To su učenice – Ema Marović, Matea Dukanović, Petra Đurić i Mia Najhart.

I na kraju, Matko Trupinić koji je odlukom vijeća proglašen najboljim učenikom naše škole. Učenik osmog razreda koji je bio  na tri županijska natjecanja iz geografije, fizike i kemije i na svima osvojio 1. mjesto. Matko je prijavljen za olimpijadu iz kemije, a zatim je pozvan na ljetnu školu fizike ispred Hrvatskog fizikalnog društva.

Osim učenicima, načelnik Vitomir Žakić dodijelio je zahvalnice za nesebičan trud, zalaganje i promidžbu općine Cernik i učiteljima: Ksenija Savi, Bojan Bokan, Ivan Stojić, Ivan Adžić i Natalija Kovačević-Terzić.

Nagrađeni učenici i učitelji idu na izlet koji organiziraju učiteljice Ksenija i Natalija, a financira općina Cernik.

Nakon dodjele nagrada slijedilo je slikanje i ugodno druženje.

Fotonovinari

objavio: Alen Brkić   datum: 31. 5. 2017.