Tajne u našoj školi

Četvrti razredi naše škole tijekom prve polovice drugog polugodišta otkrivali su tajne našeg spistelja Hrvoja Kovačevića.

Učenici 4. a razreda otkrili su „Tajnu šaptača lubenicama“, a učenici 4.b razreda „Tajnu šutljivog dječaka“. Oba romana slušali su svakodnevno u nastavcima, i rješavali različite zadatke na temu romana,

„Tajna šaptača lubenicima“ zbiva se u Stubičkim Toplicama, mjestu u kojem danas živi njen autor, dok se „Tajna šutljivog dječaka“ odvija u nama bliskoj Požegi, rodnom mjestu Hrvoja Kovačevića.

Na slikama pogledajte kako su učenici zamislili naslovnice ovih knjiga, a u nastavku pročitajte što su imali poručiti autoru.

„Dragi Hrvoje Kovačević!

Svidjela mi se knjiga Tajna šutljivog dječaka koju si ti napisao. Svidjela mi se jer ima dosta smiješnih rečenica. I ne samo to. Nego još se u toj knjizi kriju razne tajne i svakakva događanja. Svidjela su mi se imena likova. Još mi se svidjela radnja knjige.

S poštovanjem,

Martina Matošević“

„Poštovani Hrvoje Kovačević,

moje ime je Hrvoje i jako mi se sviđaju tvoje knjige! Najviše mi se sviđa knjiga „Tajna šutljivog dječaka“. Želim ti reći da mi se sviđaju kriminalističke knjige te da napišeš barem još jednu. Ti si mi jedan od najdražih pisaca!

S poštovanjem,

Hrvoje Bunikić“

„Dragi Hrvoje,

knjiga ti je odlična. Vrlo je poučne i zanimljiva. Stoposto se još djece slaže sa mnom da je ova knjiga zanimljiva. Meni se najviše svidjelo kada je Krizma našao Maljčika i kada su ih autom ganjali kriminalci. A ima i nešto što mi se nije svidjelo. To je događaj kada Brko tuče Krizmu i Pipa.

Tvoj Luka Marijanović“

objavio: Kristina Slišurić   datum: 11. 4. 2014.