Cernik - mjesto susreta europskih kultura

U organizaciji Osnovne škole „Matija Gubec“ Cernik u trajanju od 14.5. do 17.5. održava se 4. sastanak projektnog tima međunarodnog projekta TODAY'S SEEDS ARE TOMORROW'S FORESTS financiranog iz pretpristupnih fondova Europske Unije u okviru Comeniusa, dijela Programa za cjeloživotno učenje posredstvom Agencije za mobilnost i programe EU.

Projektni tim Osnovne škole „Matija Gubec“ Cernik sastavljen od 7 učitelja i 10 učenika  zadužen za provedbu međunarodnog projekta TODAY'S SEEDS ARE TOMORROW'S FORESTS domaćin je četvrtog sastanka 29 predstavnika učitelja i učenika iz 8 partnerskih osnovnoškolskih i srednjoškolskih ustanova iz 8 zemalja Europe (Francuska, Španjolska, Velika Britanija, Litva, Bugarska, Rumunjska, Cipar, Grčka). Organizacijski odbor ovoga sastanka isplanirao je sljedeće aktivnosti za naše goste:

• doček u Zagrebu, obilazak centra glavnog grada Republike Hrvatske
  • posjet Nacionalnom parku Plitvička jezera
  • aktivnosti u Osnovnoj školi „Matija Gubec“ Cernik
  • obilazak Cernika, posjet dvorcu i Biblijsko-arheološkom muzeju u sklopu franjevačkog samostana
  • posjet i druženje na izletištu Strmac
  • večera u restoranu „Dukat“ u Novoj Gradiški i ručak na OPG „Lazić“ u Cerniku

U trodnevnom boravku, osim aktivnosti predviđenih projektom koje će se odraditi u školi u Cerniku

(predavanje o hrvatskom školskom sustavu, prezentacija mitova i legendi vezanih uz šume, sadnja zajedničkog drveta, pisanje godišnjeg izvještaja, obilazak šume), sudionici će imati priliku kušati slavonske proizvode, vina cerničkog kraja te će im biti prezentirani cernički suveniri u kratkoj prezentaciji u organizaciji Udruge vinogradara, vinara i voćara Općine Cernik.

Posljednjeg dana programa (petak, 17.5.) posjetiteljima će ostati dosta slobodnog vremena za upoznati se s gradom Nova Gradiška, za prošetati i popiti kavu na korzu. Nadamo se da ćemo se pokazati dobrim domaćinima i da će ovakvih posjeta našem gradu u budućnosti biti više.

Project manager: Ivan Galić, prof.

objavio: Kristina Slišurić   datum: 14. 5. 2013.