Dan škole

U srijedu, 7. lipnja 2023. godine, Osnovna škola „Matija Gubec“ Cernik proslavila je svoj Dan. Drago nam je što se naš Dan škole i ove godine održao u punome sjaju, s poznatim, ali i nekim novim nasmiješenim licima u publici.

Tradicionalna svečana priredba održala se u sportskoj dvorani naše Škole s početkom u 18 sati. Talentirani pojedinci i učenici Maloga i Velikoga pjevačkog zbora, Tamburaškoga sastava, Dramsko-plesne skupine, Dramsko-recitatorske skupine i Novinarsko-literarne skupine bogatim su i raznovrsnim programom razveselili sve prisutne. Svojim zvonkim glazbenim točkama, upečatljivim plesnim koracima i zanimljivim scenskim izvedbama naši su učenici opravdali trud i zalaganje na izvannastavnim aktivnostima koje vode učiteljice Matea Bakunić, Maja Marjanović, Monika Kovarbašić i Sandra Jurišković Valešić. Veseloj su atmosferi priredbe posebno pridonijeli naši učitelji koji su, na iznenađenje i radost publike, zapjevali i zasvirali, a posebno je dirljiv bio trenutak u kojemu je naša Škola odala priznanja budućim umirovljenicima, Katici Vlainić i učitelju Petru Piljiću.

Svake školske godine niz naših ponajboljih učenika sudjeluje na različitim natjecanjima i smotrama obrazovnoga i sportskoga karaktera. Riječ je o učenicima koji su svoju Školu uzorno predstavljali, kako na natjecanjima i smotrama tako i kulturnom i javnom djelatnošću u Cerniku i izvan njega. Budući da su naši učenici, kao i njihovi voditelji, uložili izniman trud u predstavljanje svoje Škole i lokalne zajednice, Općina Cernik i naša Škola i ove su ih godine prigodno nagradile i odale im priznanja. Ravnateljica Škole, Reza Benković, uručila je nagrade i priznanja učenicima i njihovim voditeljima te proglasila najsportaša i najučenika generacije. Ove su godine spomenute prestižne nagrade otišle u ruke naših osmaša – Ivana Mijatovića i Viktora Vuka.

Druženje se nastavilo uz svečanu večeru u holu Škole i Tamburaški sastav „Satir“ koji je raspjevao i rasplesao sve zaposlenike i drage nam goste.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima koji su sudjelovali u pripremi programa i uređenju školskoga prostora te publici koja nas je i ove godine podržala u velikome broju, stoga priredbu posvećujemo svima onima koji su kroz našu Školu prošli, kao učenici ili kao zaposlenici. Svima čija se imena nalaze zauvijek upisana u povijest Škole.

objavio: Kristina Slišurić   datum: 9. 6. 2023.