Roditeljski sastanak za osme razrede

Kako odabrati zanimanje?

Ne možemo znati što nam budućnost nosi, ali ono što možemo jest planirati svoju budućnost danas. U ovome trenutku nama je, kao učenicima osmog razreda, bitno učiniti prvi korak: odabrati školu koja će nam omogućiti da u budućnosti radimo posao koji ćemo voljeti.

Bliži se vrijeme izbora u koju srednju školu krenuti. Da bi pravilno izabrali zanimanje, učenicima i njihovim roditeljima je potrebno što više informacija o školama i mogućnostima izbora. U tu svrhu ravnateljica, razrednici i pedagoginja organizirali su  27.siječnja 2016. roditeljski sastanak s predstavnicima srednjih škola koje su se odazvale pozivu. Neki su učenici nakon prezentacija iz tri različite škole odlučili što će upisati, a neke je sve više potaknulo na razmišljanje i promjenu plana.

Prvu prezentaciju škole predstavila je Gimnazija Nova Gradiška u kojoj je sudjelovala ravnateljica Ljiljana Ptačnik, pedagoginja Ljiljana Vidmar te učenice četvrtih razreda - Ana Posavčević i Helena Matković. Prvo su predstavili svoju školu kratkim filmom, a nakon toga je učenica Ana Posavčević rekla nekoliko informacija koje je naučila na psihologiji, a za koje je željela da je njoj netko rekao dok je bila u našim godinama. Informirali su nas i o aktivnostima i programima koje  njihovu školu čine zanimljivom i pravim izborom za učenike koji žele puno toga naučiti.

Poljoprivredno-prehrambenu školu Požega predstavile su nam pedagoginja Kristina Hip i knjižničarka Monika Bonić. One su nam pokazale povijest škole, vinograde, voćnjake, parkove i plastenike koje škola ima u posjedu. Predstavili su nam područja rada i zanimanja te mogućnosti daljnjeg školovanja i zaposlenja u struci.

Industrijsko - obrtničku školu Nova Gradiška predstavila nam je pedagoginja Mirela Brlić-Trnka. Govorila nam je o programima te aktivnostima i događanjima koji njihovu školu čine dobrim izborom nakon osnovne škole. Također nam je govorila o e-upisima te na koji se način prijavljujemo, izabiremo i upisujemo u srednju školu.

Na kraju zajedničkog roditeljskog sastanka osmih razreda pedagoginja Tajana Luketić je sve učenike, a posebno one koji se ne mogu odlučiti, pozvala na razgovor i motivirala da donesu što bolju odluku za njihov život.

Paulina Grgurić, 8.r.

objavio: Alen Brkić   datum: 16. 2. 2016.