„Mali vodenjak“ posjetio je učenike 3. a i b razreda

Učenici trećih razreda tijekom mjeseca prosinca  svakodnevno su slušali u nastavcima („epizodama“) priču „Mali vodenjak“ njemačkog autora Otfrieda Preusslera.

Nakon slušanja pojedinih dijelova priče crtali su ili rješavali listiće od kojih smo napravili male slikovnice te izrađivali obilježivače za knjige. U nastavku pročitajete dojmove nekolicine učenika koje su izrazili u obliku pisma namijenjenom autoru priče.

Kristina Dujmović

Dragi Otfried Preussler,

sviđa mi se priča „Mali vodenjak“ i voljela bih da od knjižničarke čujem još tvojih priča, ali zadovoljna sam i s ovom. Volim slušati priče. Imam jedno pitanje: „Kako to da šibicice nisu upalile pod vodom?“ Ali to sad nije ni važno. Znate što mislim? Da to nije istina.

Vaša prijateljica Renata Grgić

Dragi Otfried Preussler,

ova je bajka najbolja, a ti imaš nekakvo čudno ime. „Mali vodenjak“ je najbolja bajka, ona je baš smiješna bajka. Baš je smiješno jer je mali vodenjak mislio da oni dječaci jedu pečeno kamenje.

Vaš Jakov Grgić

Dragi Otfried Preussler,

sviđa mi se ova priča o malom vodenjaku. Najbolji dio mi je bio kad je tata svirao harfu i kada je rodbina došla vidjeti malog vodenjaka. Imam jedno pitanje. Što to znači onih 25? Najbolje mi je bilo kad su mu se djeca smijala zbog krumpira. Cijela priča mi se sviđa.

Tvoj prijatelj Matko Trupinić

Dragi Otfried Preussler,

tvoja knjiga „Mali vodenjak“ jako je zabavna i smiješna.  Moj najdraži dio je kad je mali vodenjak uzeo čamac i otplivao. To je bilo zabavno. Pitam se odakle je mali vodenjak tebi pao na pamet. Taj mali vodenjak uopće ne postoji pa zato kažem da bi to trebala biti jedna bajka.

Tvoja Nora Špoljarić

Dragi Otfried Preussler,

sviđa mi se tvoja priča zato što je zabavna. Jako mi se sviđa to što se priča o vodenjacima, i što mali vodenjak ljude zove ljudenjacima. Imam pitanje da li je vodenjak stvaran.

Leonard Janković

Dragi Otfried Preussler,

jako mi se svidjela vaša knjiga. Najbolji dio knjige je kada je vodenjak mislio da je krumpir kamen i kada je rekao da su šalice munje.  Mi smo crtali svaki dio knjige.

Mnogo pozdrava od Ivana Matijaševća

Dragi Otfried Preussler,

želio bih da priča o malom vodenjaku bude kako je bio u trgovini i u centri grada.

Matej Marović

Dragi Otfried Preussler,

knjiga ti je sjajna. Najbolji dio mi je kad je mali vodenjak išao vidjeti mjesec i kad mu je tata svirao harfu. Nadam se da ću je još čitati.

Ivan Matošević

Sonja Skrobić

Fabijan Sokić

Ivan Matošević

Patrik Đurić

Renata Grgić

objavio: Kristina Slišurić   datum: 22. 12. 2011.