Ekskurzija 5. razreda

Dana 19. svibnja 2010. (srijeda) svi razredi naše škole proveli su na ekskurziji. O ekskurziji petih razreda piše Klara Kapetanić.

Rano ujutro krenuli smo na izlet u Varaždin po gustoj magli, kasnije je izašlo sunce a čak nam je i bilo vruće. Na odmorištu Ježevo stali smo doručkovati i malo se protegnuti. Na putu do Varaždina smo pjevali i jedva smo čekali da stignemo. Prvo smo išli u Trakošćan. Vodič nam je objasnio da je dvorac izgrađen u 16. stoljeću te obnovljen u 19. stoljeću. Dvorac je najduže bio u posjedu obitelji Drašković. U dvorcu smo razgledali stari namještaj, makete dvorca, slike, oružje, alat... Na povratku iz dvorca naišli smo na štandove sa suvenirima, nakitom, slikama... Od razgledanja i šetnji smo ogladnili te smo krenuli na ručak u Varaždin. Poslije ručka trebala nam je šetnja gradom. Razgledavali smo crkve, vidjeli smo kip Grgura Ninskog ispred Franjevačke crkve, a nakon toga išli smo u Muzej kukaca. Tamo su bili leptiri: šareni, bijeli, smeđi..., a bilo je i puno buba. Zamislite - rekli su nam da je komarac najopasniji kukac. Tada smo posjetili groblje za koje kažu da je najljepše u Hrvatskoj. Na groblju smo vidjeli kip Anđela smrti. Najviše me se dojmila lipa koja je spomenik koji spaja sve slavenske narode. Korijen prestavlja zagrobni život, kora svijet u kojem živimo, a krošnja nebeski život. A sada ono svima najdraže - idemo na kupanje u Varaždinske toplice. Bili smo veseli pa smo pjevali, na putu do tamo voditelj i nastavnici šalili su se s nama i rekli su nam da su nam otkazali toplice. Prvo smo se rastužili, no shvatili smo istinu jer su se nasmijali. Brzo smo stigli. Svi smo se žurno presvukli i skočili u bazen. Uživali smo. Bilo nam je odlično. Umorni i iscrpljeni krenuli smo kući. Imali smo kviz znanja o tome što smo naučili o Varaždinu. Natjecali su se Ines Živković i Kristijan Jurković. Pobijedila je Ines Živković. Sada nam je ostao samo put kući. Svi ćemo se rado sjećati ove ekskurzije.

Klara Kapetanić, 5. b

objavio: Kristina Slišurić Klara Kapetanić   datum: 28. 5. 2010.